Torres: Njohja e Kosovës zhbllokon paqen
Foto: , Ritchie Torres në `Twitter`
Kosovë

Torres: Njohja e Kosovës zhbllokon paqen

A.Bela/ RTKlive

Kongresmeni amerikan, Ritchie Torres i cili po qëndron në Kosovë, ka thënë se komuniteti ndërkombëtar duhet t`i bashkohet SHBA-së në njohjen e pavarësisë së Kosovës

“U takova me lidershipin e Kosovës për të afirmuar miqësinë e qëndrueshme mes SHBA-së dhe Kosovës. Komuniteti ndërkombëtar duhet t'i bashkohet SHBA-së në njohjen e pavarësisë së Kosovës. Njohja është çelësi që zhbllokon paqen”, ka shkruar ai në ‘Twitter’.

 


MË SHUME NGA Kosovë