Fundjavë me mot të vranët e me fjolla bore
Kosovë

Fundjavë me mot të vranët e me fjolla bore

B. H. / RTKlive

Gjatë kësaj fundjave mbi vendin tonë parashikohet mot i vranët dhe në disa pjesë edhe me fjolla bore.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale gjatë ditës së sotme do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë celsius, ndërsa maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë celsius. Mot po thuajse i njëjtë parashihet edhe për të dielën, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë celsius, ndërsa ato maksimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.


MË SHUME NGA Kosovë