Moti sot, i vranët edhe me intervale të shkurta me diell
Kosovë

Moti sot, i vranët edhe me intervale të shkurta me diell

RTKlive

Sot në vendin tonë nuk parashihen reshje të intensitetit të lartë, por vetëm riga dhe fjolla të dobëta bore dhe  nuk do të mungojnë as intervalet e shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale sot do të lëvizin nga -3 deri -1gradë më e ulëta, ndërsa ato maksimale prej 4 deri në 6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.

Mund të jetë një imazh i harta dhe teksti


MË SHUME NGA Kosovë