Ngjarjet e datës 16 mars
Foto arkiv/ RTKlive
Kosovë

Ngjarjet e datës 16 mars

RTKlive

Ngjarjet e datës 16 mars 2023.

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit nënshkruan memorandum me Universitetin e Prishtinës i cili ka për qëllim konsultimin dhe hartimin e dokumentit narrativ mbi memorializimin e fëmijëve të vrarë gjatë luftës 1998-1999 në Kosovë. (Kabineti i ministrit Çeku, ora 10:00)

Unioni i Turizmit të Kosovës nën patronatin e Komunës së Prishtinës organizon edicionin e dytë të Panairit Ndërkombëtar i Turizmit “Kosova 2023”. (Salla “1 Tetori, ora 11:00)  

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton në parim i Projektligjit për çmimin e produkteve medicinale. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 10:00)

Komandanti i KFOR-it, Gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia do të viziton Komunën e Malishevës, ku do të pritet nga Kryetari i Komunës, Ekrem Kastrati. (Zyra e Kryetarit të Komunës, objekti i ri i komunës, ora 11:00)

Shoqata “Miqtë e Amerikës” bashkë me drejtorin e gjimnazit dhe nxënësit përurojnë “Këndin e miqve të rinj të Amerikës”. (Gjimnazi shoqëror “Ahmet Gashi, ora 11:00)

Nisma për Ndryshim Paqësor organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve për gazetarë për shkrimet për bashkëjetesën shumë etnike në Kosovë. (Kafe librari Dit’e’Nat në Prishtinë, ora 11:00)

Sindikata e Re e KEK-ut mban protestë në të cilën do të kërkoj rritjen e pagave për të gjithë punëtorët e KEK-ut. (Sheshi “Nënë Tereza”, ora 12:00)  

 


MË SHUME NGA Kosovë