Moti sot, kryesisht me diell dhe më i ngrohtë
Kosovë

Moti sot, kryesisht me diell dhe më i ngrohtë

RTKlive

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, por më i ngrohtë se të shtunën.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale sot do të lëvizin ndërmjet -3 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10 deri në 17 gradë Celsius.

Parashihet të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

 


MË SHUME NGA Kosovë