Haradinaj kujton Albright: Nderojmë angazhimin në përpjekjet tona për liri
Foto: Ramush Haradinaj/Facebook
Kosovë

Haradinaj kujton Albright: Nderojmë angazhimin në përpjekjet tona për liri

RTKlive

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kujtuar miken e madhe të shqiptarëve, Madeleine Albright, në 1-vjetorin e ndarjes nga jeta.

Haradinaj ka shkruar se Kosova e populli i saj do ta kujtojnë dhe nderojnë gjithmonë angazhimin e saj për t’i dhënë zë dhe rrugë përpjekjeve tona për liri e konsolidim të shtetit të Kosovës. 

"Përgjithmonë në zemrat tona dhe në kujtesën historike të vendit", shkroi Haradinaj. 


MË SHUME NGA Kosovë