Digjet një shtëpi në Plemetin
Sharr Travel

Digjet një shtëpi në Plemetin

Policia raporton se një shtëpi në Plemetin të Obiliqit është përfshirë nga zjarri.

Sipas raportit të Policisë, viktima i komunitetit ashkali ka raportuar se derisa kanë qenë duke fjetur, shtëpia e tij e banimit është kapluar nga zjarri.

 Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore si dhe zjarrfikësit të cilët e kanë lokalizuar zjarrin. Nuk raportohet për të lënduar, ndërsa vlera e dëmit nuk dihet, por shtëpia është djegur dhe tani është e pabanueshme. Viktima së bashku me familjen gjashtë anëtarëshe është strehuar tek të afërmit e tij. Për momentin nuk dihet shkaktari i zjarrit.


MË SHUME NGA Nacionale