Mercedes ju përshendet me AMG GLS 63, 603 kuajfuqi (FOTO)
Sharr Travel

Mercedes ju përshendet me AMG GLS 63, 603 kuajfuqi (FOTO)

Gjigandi i veturave Mercedes Benz sapo ka prezantuar serinë e re AMG GLS 63.

Kjo seri mund të jetë e juaja shumë shpejtë.

Me një motor shumë të fuqishëm twin-turbo V8, që ka hiç më pak se 603 kuajfuqi.

4 matic + me të gjitha rrotat, kutinë e ingranazheve me 9 shpejtësi dhe pezullimin e ajrit AMG ACTIVE RIDE CONTROL.

AMG GLS 63 ka një çmim prej 114 mijë eurosh.

 

[Kraftstoffverbrauch kombiniert: 11,9 l/100 km | CO₂-Emissionen kombiniert: 273 g/km | Angaben vorläufig I http://mb4.me/nefz-prov  | Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+]

The new Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+ - serenity at the highest level.