Ky është një vagon i ri dhe i pazakontë nga Volkswagen
Sharr Travel

Ky është një vagon i ri dhe i pazakontë nga Volkswagen

Volkswagen njoftoi prezantimin e ridizajnuar Arteon më 24 qershor, si dhe një version krejtësisht të ri të Shooting Brake, i cili në parim është një botim karavan i këtij modeli.

Por fotot e modelit serik të destinuara për tregun kinez tashmë kanë dalë në internet.

Modeli që zëvendësoi Passat CC, edhe pse Volkswagen e mohon atë dhe shprehet se Arteoni u pozicionua në mes të ish-Passat CC dhe Phaeton (megjithëse ende mban përcaktimin CC në Kinë), tani ka marrë versionin e tij të kamionçinës, të quajtur Shooting.

Ajo që mund të vërehet nga fotot është se versioni serik mbeti në përputhje me vizatimet e treguara nga Volkswagen së fundmi duke njoftuar modelin e ri.

Gjithashtu, mund të vërehen dy modele të ndryshme nga Arteon, ku Arteon i zi është një model i rregullt, ndërsa Arteon i verdhë është R-Line, me disa detaje të bëra nga kromi.

Përveç kësaj, ekzistojnë ndryshime edhe në motor, Arteon i zi është mundësuar nga një motor me benzinë ​​2.0 litra turbo me 186 kuaj fuqi, ndërsa Arteoni i verdhë ka një motor 2.0 TSI, por ka më shumë kuaj fuqi, 220.

 

Por ende nuk dihet nëse kjo makinë do të shitet edhe në Evropë, e cila është tradicionalisht mjaft e orientuar drejt motorëve me naftë.