Çmimi dhe specifikat për super makinën Audi RS Q8
Sharr Travel

Çmimi dhe specifikat për super makinën Audi RS Q8

Çmimi për performancën SUV Audi RS Q8 të vitit 2021 është mësuar tashmë, me modelin që pritet të mbërrijë në tetor.

RS Q8 – një version i nxehtë i Q8 SUV – ka një çmim prej rreth 185 mijë euro.

Kjo makinë ka 591 kuaj fuqi dhe një motor 4.0 V8.

Audi pretendon se RS Q8 e saj mund të përshpejtojë nga 0-100 km / orë në vetëm 3.8 sekonda dhe të kalojë 200 km / orë në 13.7 sekonda.

Sistemi i ri infotainment MMI me ekran të dyfishtë të Audi vjen i pajisur, me një ekran 10.1 inç. Sistemi ka lidhje me Apple CarPlay dhe Android Auto, duke dërguar tinguj përmes një sistemi të shëndoshë Bang & Olufsen me 17 altoparlantë, 730-vat.

Një suitë e plotë e sigurisë dhe teknologjisë ofrohet me RS Q8, duke përfshirë kontrollin e lëvizjes, sensorët e parkimit para dhe pas dhe një aparat fotografik 360 shkallë për vëzhgim.