‘Hercules’, ka mbi 1300 kuaj fuqi – gjashtë rrota dhe është e blinduar

‘Hercules’, ka mbi 1300 kuaj fuqi – gjashtë rrota dhe është e blinduar

Rezvani bëri premierë modelin Hercules 6×6, me nofkën “zoti i të gjithë kamionëve”.

Sigurisht, gjithçka këtu është e madhe, nga rrotat me diametër 37 inç, e deri te pjesët tjera të kësaj vetura, transmeton Telegrafi.

Kabina është ridizenjuar plotësisht. Më pas u instalua një sistem infotainment Alpine me një ekran 9 inç dhe pjesa më e madhe e brendshme është e veshur me lëkurë.

Më në fund vijmë te motori. Më poshtë është një ofertë shumëngjyrëshe, duke filluar nga një motor 3.6 benzinë Pentastar V6 me 289 kuaj fuqi dhe 353 nm. Ekziston edhe një naftë në ofertë, 3.0 me 264 kuaj fuqi dhe 600 Nm.

Një model tjetër është një motor 6.4 HEMI V8, që zhvillon 507 kuaj fuqi, dhe për ata që janë më të pasionuar pas fuqisë, vjen një model tjetër me një motor 6.2 V8 nga Dodge Challenger SRT Demon. Ky i fundit jep 1318 kuaj fuqi dhe 1,341 Nm. Të gjithë motorët ofrohen në kombinim me automatik me tetë shpejtësi dhe me të gjitha rrotat.

Por kjo nuk është e gjitha, sepse ajo gjithashtu ofron një version ushtarak me forca të blinduara Kevlar, xham antiplumb, goma dhe një rezervuar shtesë të mbrojtur të karburantit.

Çmimi fillestar i këtij përbindëshi është 225,000 dollarë, ose 325,000 dollarë për edicionin ushtarak.