Ish-minatori rrëfen përballjen e tij me Covid-19: S’po ma len shej!

Ish-minatori rrëfen përballjen e tij me Covid-19: S’po ma len shej!

Një minatori 76-vjeçar në pension, është duke u trajtuar nga Covid-19 në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Në një bisedë me gazetarin Ridvan Berisha, ai ka folur për përballjen e tij me koronavirusin.  “Virusi s’po ma len shej. Sa për virusin zbathur shkoj, pa papuçe. Çka ka me m’bo ai mu, kam hy në dhe me kilometra…”, nis rrëfimi i tij.

“Serbisë një, pleqërisë dy, iki… Unë kam deshtë me thënë edhe një, por dikush po më thotë je tranu; edhe duhanit rrini larg”, u shpreh ai.
 


MË SHUME NGA Nacionale