Ford sjell modelin e vjetër përsëri në treg

Ford sjell modelin e vjetër përsëri në treg

Ford po reflekton mbi rrënjët e Mustang: Ndërsa modeli sapo po vjen në stacionet e karikimit si Mach-E, prodhuesi amerikan tani po sjell veturën sportive përsëri si Mach 1 nga vitet 1970.

Prodhuesi amerikan i automobilave tani gjithashtu ofron modelin si një SUV elektrik nën emrin Mustang Mach-E. Por vetura sportive është ende në dispozicion si një coupe dhe e konvertueshme me një motor V8 – dhe tani vijon një edicion veçanërisht sportiv.

Për këtë, Ford po sjell Mach 1, i cili u prezantua për herë të parë në 1969 dhe tani është në treg me çmime nga 60,800 euro, transmeton Telegrafi.

Ekskluzivisht e disponueshme si coupe, sipas prodhuesit, ofron një strukturë më të ngushtë dhe performancë më të mirë.

Kjo është bërë e mundur me ndihmën e një motori pesë litërsh që është rritur në 338 kW / 460 kuaj fuqi.

I mprehur në këtë mënyrë, Mach 1 menaxhon përshpejtimin nga 0 në 100 km / orë në rastin më të mirë për 4.4 sekonda dhe arrin maksimumin e 267 km / orë.

Ford specifikon konsumin standard deri në 13.1 litra në 100 km. Aerodinamika e re duhet të sigurojë më shumë se 20 për qind më shumë forcë. /Telegrafi/