Kosova dhe Turqia bashkëpunojnë në trajnimin e FSK-së

Kosova dhe Turqia bashkëpunojnë në trajnimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj është duke qëndruar në një vizitë zyrtare në Turqi ku ka takuar homologun e tij Hulusi Akar.

Mehaj, përmes një postimi në Twitter, ka thënë se me Akar janë pajtuar që të dy ministritë të zgjerojnë bashkëpunimin në fushën e trajnimit për FSK-në.

“Gjatë vizitës zyrtare në Turqi jam takuar me ministrin e Mbrojtjes së Turqisë Hulusi Akar. Me ministrin Akar ne jemi pajtuar që dy ministritë të zgjerojnë bashkëpunimin e tyre në fushën e trajnimit dhe ushtrimeve për FSK-në. Kosova dhe Turqia kanë bahskëpunim të shkëlqyeshëm”, ka shkruar ai.

In the official stay in #Turkey, I met with with the Turkish Minister of Defense, Hulusi Akar. With Minister Akar, we agreed that our two Ministries will expand their cooperation in the field of training and exercises for the @KSF_Kosova. pic.twitter.com/F0BzZ7wpvq

— Armend Mehaj (@armend_mehaj) September 18, 2021


MË SHUME NGA Nacionale