Tesla rrit çmimin e modelit X dhe varianteve të modelit S me 5,000 dollarë
Sharr Travel

Tesla rrit çmimin e modelit X dhe varianteve të modelit S me 5,000 dollarë

Tesla Inc ka rritur çmimin e varianteve të saj Model X Long Range dhe Model S Long Range me 5,000 dollarë.

Kjo, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, është bërë e ditur nga faqja e internetit e prodhuesit të makinave elektrike.

Kështu, modeli X Long Range dhe Model S Long Range tani shiten respektivisht për 104,990 dollarë dhe 94,990 dollarë.

Po sipas faqes së internetit, çmimet për Model Y Long Range dhe Model 3 Standard Range Plus u rritën me 2,000 dollarë, në 56,990 dollarë dhe 43,990 dollarë respektivisht. /Telegrafi/


MË SHUME NGA Auto