NIU sjell skuterë elektrikë që mund të ecin 100 km/h
Auto

NIU sjell skuterë elektrikë që mund të ecin 100 km/h

NIU ka prezantuar 6 automjete të reja, duke përfshirë një biçikletë elektronike, skuter dhe motoçikletë hibride.

Prodhuesi i e-skuterëve NIU prezantoi 6 automjete të reja në panairin e motorëve në Milano (EICMA 2021). Fokusi është kryesisht në skuterin elektrik MQi GT EVO , i cili duhet të arrijë një shpejtësi maksimale prej 100 km/orë.

Sipas prodhuesit, skuteri elektronik duhet të shkojë nga 0 në 50 km/ orë në 3.3 sekonda. Motori 5 kW (72V) mundësohet nga 2 bateri të lëvizshme që mund të karikohen plotësisht në më pak se 4 orë.

Skuteri duhet të ketë një distancë prej 75 kilometrash. MQi GT EVO është në dispozicion në të zezë, gri, të bardhë dhe portokalli dhe kushton 6,999 euro.

NQi GT / S arrin 80 km / orë dhe ka një gamë të 60 deri në 70 kilometra. Ofrohet për 3999 euro.

Motoçikleta e qytetit

RQi Sport motor u paraqitur në një version të ri. Shpejtësia maksimale këtu është 110 km/orë, nën 160 km/h që duhet të arrijë modeli origjinal. Ai merr energji nga një motor me zinxhir 5 kW dhe 2 bateri të lëvizshme, secila me 72V dhe 36Ah .

Motoçikleta do të kushtojë 6999 euro.

E-bike dhe skuter

Gama e skuterëve elektrike është zgjeruar për të përfshirë KQi2. KQi3 ekziston që nga fillimi i vitit dhe u financua me sukses përmes një fushate indigo. KQi2 ka një shpejtësi maksimale prej 25 km/orë. Çmimi është 499 euro.

Ne po punojmë gjithashtu për një model me performancë të lartë, KQi3 MAX. Kjo duhet të ketë një shpejtësi maksimale prej 35 km/orë.

Biçikleta elektronike NIU BQi-C1 është gjithashtu e re. Ka një motor me një fuqi të vlerësuar të vazhdueshme prej 250 watts. Versioni Pro duhet të arrijë një maksimum prej 45 km/orë, versioni i rregullt krijon 20 km/orë.

BQi duhet të ketë një distancë prej mbi 100 kilometra. Dy bateritë mund të hiqen. Me një peshë prej 30 kilogramësh, biçikleta është mjaft e rëndë, por mund të mbajë edhe 130 kg. Kushton 1500 euro.

Motoçikletë hibride

Një veçori e veçantë në gamën e produkteve të reja është motoçikleta hibride YQi. Kjo ka për qëllim kryesisht për të kapur ata që nuk janë ende të bindur për motorët elektrikë.

Është instaluar një motor 150 cc dhe një motor elektrik 2400 W. Fuqia arrin në 14.5 kW dhe një shpejtësi maksimale prej 110 km / orë. Gama është specifikuar mbi 250 km, por ende nuk ka çmim.

Disponueshmëria

MQi GT EVO, NQi GTS dhe KQi2 duhet të jenë të disponueshme në dyqane nga 1 marsi 2022. Kjo pasohet nga RQi dhe BQi në korrik. YQi hibrid pritet të dalë në treg në gjysmën e parë të vitit 2023. /Telegrafi/


APR
Romay Lift