Publikohen skica të reja të Amarok, konfirmohet motori V6 TDI
Auto

Publikohen skica të reja të Amarok, konfirmohet motori V6 TDI

Volkswagen do të prezantojë zyrtarisht versionin e prodhimit të furgonit elektrik ID më 9 mars. Buzz, por këtë vit pritet një tjetër modë, Amarok i ri.

Ne kemi parë disa punime në dy vitet e fundit, dhe tani janë shfaqur të reja që njoftojnë ardhjen e tij.

Premiera botërore e Amarokit të ri duhet të bëhet në muajt e ardhshëm, dhe skicat e reja dixhitale ofrojnë një pamje pak më të mirë të profilit anësor të kamionit me mbrojtje masive plastike të harkut të rrotave dhe hapësirë të konsiderueshme nga toka, raporton motor1.

“Pikapi” ka goma dimërore dhe një pezullim që e lejon atë të lëvizë me lehtësi në terrene të pabarabarta. Edhe pse është e vështirë të përfundosh të gjitha këto nga skicat, Volkswagen ende po paralajmëron se Amarok i ri do të jetë më i madh.

Amarok po kalon në një version të përmirësuar të platformës T6 të Ford-it dhe do të jetë 100 mm më i gjatë dhe më shumë se 40 mm më i gjerë se modeli në dalje. Amarok aktual me kabinë të dyfishtë është 5,254 mm i gjatë dhe 1,954 mm i gjerë. Këto ndryshime do të rezultojnë në një kabinë më të gjerë.

Ashtu si versioni ekzistues, i cili është i pranishëm që nga viti 2010, Amarok i ri do të ofrohet me një shumëllojshmëri motorësh me naftë, duke përfshirë V6 TDI të fuqishëm. Në varësi të tregut, motorë të tjerë do të jenë në dispozicion. Gjenerata e parë Amarok shiti 815 mijë kopje veturash.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa