Kështu duket BMW X5 kur akordohet në Rumani
Auto

Kështu duket BMW X5 kur akordohet në Rumani

BMW X5 konsiderohet të jetë SUV i parë që ofron dinamikë si veturat standarde, dhe kjo recetë u rishkrua nga Porsche Cayenne dhe Range Rover Sport. Ndonëse mund të mos jetë më SUV-i më sportiv pas ardhjes së Lamborghini Urus dhe Aston Martin DBX, ai vazhdon të tërheqë vëmendjen e blerësve dhe akorduesve.

X5 ofrohet në disa versione, ku më i fuqishmi janë X5 M50i dhe X5 M. Megjithatë, për ata që nuk kanë mjaftueshëm dhe duan të dalin nga turma, ka akordues që do t’i plotësojnë dëshirat e tilla, dhe mes tyre është Marius Designhaus i Rumanisë. Kompania ka projekte të bazuara në Urus dhe Mercedes-Benz G-Class pas saj, dhe tani trajtimi i saj ka kaluar BMW X5.

Si fillim, ai mori kompletin e trupit Larte Design, është më i ulët falë modifikimeve të pezullimit, dhe gjithashtu përmban një spoiler agresiv të përparmë, pragje dhe një parakolp të pasmë të ridizajnuar. Të gjithë komponentët janë bërë nga fibra karboni, dhe SUV duket agresiv dhe kërcënues.

Por kjo nuk është e gjitha, sepse mbulesa është prej karboni, si dhe grila e veshkave, qëndrimi në parafango, difuzori sportiv dhe spoileri i pasmë, por edhe kutitë e pasqyrave anësore. Në pjesën e pasme janë skajet trapezoidale të titanit të tubave të shkarkimit.

X5 duket mbresëlënës edhe për shkak të rimave unike të zeza me shkëlqim 22 inç të nënshkruar nga Marius Desinghaus dhe të dizajnuara në marrëveshje me klientin. Nuk ka informacion për modifikime të mundshme në brendësi.

SUV-i i BMW-së është i lyer me ngjyrë të kuqe të ëmbël, e njohur gjithashtu si Buzët e lezetshme, dhe kjo punë është bërë nga Oracal.

As akorduesi nuk e ka harruar motorin, kështu që fuqia e motorit turbodiesel me 6 cilindra B57D30S0 të BMW-së me katër turbocharged është rritur nga 394 kuaj fuqi të fabrikës në 500 kuaj/fuqi.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa