Mercedes-Maybach GLS tani duket edhe më mbresëlënës
Rtklive
Auto

Mercedes-Maybach GLS tani duket edhe më mbresëlënës

Nëse Mercedes-Maybach GLS nuk është mjaft mbresëlënës për dikë, Larte Design ka një zgjidhje.

Mercedes-Maybach GLS ultra-luksoz rivalizon Bentley’s Bentay dhe Cullinan të Rolls-Royce, i disponueshëm me një sërë aksesorësh, por nëse kjo nuk i përshtatet shijeve të pronarit, mund t’i drejtohem Larte Design për ta çuar këtë SUV mbresëlënës në nivelin tjetër.

Jo të gjithëve u pëlqyen përpjekjet e mëparshme të akorduesit për të përmirësuar GLS, disa menduan se ishte një ekzagjerim, por Larte Design bëri një punë vërtet të shkëlqyer. GLS600 me llak në të zezë ka një komplet të bukur të trupit, akorduesi ka hequr pjesën më të madhe të kromit dhe gjithashtu ka bërë disa ndryshime në pamje.

Në pjesën e përparme tani është një grilë më e madhe e radiatorit, e lyer me ngjyrë të zezë, e cila e bën gjigantin Maybach të ketë një pamje më agresive dhe që tani përshtatet më mirë me trupin, ka një parakolp unik të përparmë që duket më sportiv, dhe ka gjithashtu një modul unik të dritës.

Mbrapa janë gypat e shkarkimit AMG, spoileri dhe difuzori dinamik i pasmë, si dhe një dritë e pasme e frymëzuar nga ato nga bota e motorsportit.

Harqet e rrotave janë zgjeruar duke e bërë GLS600 të duket edhe më i rrezikshëm. Pragjet delikate janë gjithashtu pjesë e paketës, por mos i shqetësoni shkallët lëvizëse. Një shtesë e bukur janë padyshim rrotat 24 inç.

Nuk dihet ende nëse ka pasur një përmirësim në performancën e motorit V8 me dy turbo që prodhon 558 kuaj/fuqi.

Brendësia duket e pandryshuar dhe kjo nuk është aspak e keqe. Klientët në fabrikë mund të porosisin lëkurë premium Nappa, detaje të ndryshme të brendshme, tavolina të palosshme të ulëseve të pasme dhe më shumë.


MË SHUME NGA Auto