Ngjarjet e datës 1 tetor
Foto arkiv/ RTKlive
Kosovë

Ngjarjet e datës 1 tetor

RTKlive

Ngjarjet e datës 1 tetor 2022.

Kryeministri Albin Kurti, bën homazhe te varri i profesorit Ejup Statovci. (Varrezat në Lagjen Arbëria, Prishtinë, ora 09:00)

Mbahet Kuvendi Statutar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK). (Hotel “Garden”, Prishtinë, ora 11:00)

Kryetari i AAK-së dhe ish-kryeministrit Ramush Haradinaj bashkëbisedon me qytetarët e Pajës. (Hotel “Dukagjini”, Pejë, ora 12:00)

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë të jashtëzakonshme për medie. (Salla “1 Tetori”, ora 14:00)


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle