Abdixhiku adreson kritika ndaj qeverisë
Foto Arkiv/ RTKlive
Kosovë

Abdixhiku adreson kritika ndaj qeverisë

A.Bela / RTKlive

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka adresuar përsëri kritika ndaj qeverisë së Kosovës, duke akuzuar për paaftësi dhe papërgjegjësi në qeverisje.

Reagimi i Abdixhikut, vjen disa orë pas dorëheqjes së ministrit të Shëndetësisë, Rifat Latifi.

“Një vit e gjysmë qeveri, në pritje të ministrit të 3-të në shëndetësi. Vetëm 5% investime kapitale të realizuara sivjet. Fajet? 20 vjet? Paaftësi e papërgjegjësi!”, ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Facebook”, kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku.


MË SHUME NGA Kosovë