Berisha: Rugova përfaqëson një epokë të rilindjes e organizimit politik
Kosovë

Berisha: Rugova përfaqëson një epokë të rilindjes e organizimit politik

RTKlive

Deputeti i Partisë demokratike të Kosovës, Hisen Berisha, ka bërë homazhe te varri dhe ka shkruar në Facebook se Rugova përfaqëson një epokë të rilindjes dhe organizimit politik e institucional në tokat stërgjyshore.

“Në lavdinë kombëtare të shqiptarëve kosovarë, Ju përfaqësoni një epokë të rilindjes dhe organizimit politik e institucional në tokat stërgjyshore”, th ai ai.


MË SHUME NGA Kosovë