Moti në Kosovë
Kosovë

Moti në Kosovë

RTKlive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot fjollat e dobëta të borës parashihen ditën e premte.

“Edhe pse këto reshje të intensitetit të dobët parashihen, nuk do të përfshijnë gjithë territorin. Reshje të intensitetit mesatar parashihen të jenë rreth relievit malor, kryesisht në formë të dëborës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, njofton IHMK


MË SHUME NGA Kosovë