Moti sot, me vranësira dhe me ulje të lehta të temperaturave
Kosovë

Moti sot, me vranësira dhe me ulje të lehta të temperaturave

RTKlive

Sot mbi vendin ton parashihet të mbajë mot i vranët por me ulje të lehta të temperaturave maksimale dhe shkarkime rrufesh. Parashihen reshje  të intensitetit të ndryshueshëm.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22 deri në 25 gradë Celsius.

Gjatë dy ditëve në vijim do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-9m/s, njofton IHMK.

Gjatë vikendit parashihet mot kryesisht me diell dhe stabil.


MË SHUME NGA Kosovë