Policia interviston një serb në Mitrovicë, falsifikon dokumentet e veturës
Sharr Travel

Policia interviston një serb në Mitrovicë, falsifikon dokumentet e veturës

Policia e Kosovës njofton se në Mitrovicë më datë 06.10.2019, në orën 11:30, njësia policore, nga i dyshuari mashkull K-Serb ka konfiskuar veturën dhe dokumentet e veturës.

Sipas raportit policor kjo është bërë nën dyshimin e bazuar se janë të falsifikuara.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.