Arrestohen dy meshkuj në Deçan, kërkonin para me fajde nga një viktimë
Sharr Travel

Arrestohen dy meshkuj në Deçan, kërkonin para me fajde nga një viktimë

Policia e Kosovës njofton se në Deçan me datë 05.11.2019, në orën 12:30 janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptar.

Sipas raportit policor të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një borxhi viktimës mashkull K/Shqiptar i kanë marr telefonin mobil dhe duke e kanosur i kanë kërkuar shumën e parave të borxhit të shumëfishuar.

Dy të dyshuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.