Arrestohen 4 persona në Gjilan pasi u gjuajtën me armë

Arrestohen 4 persona në Gjilan pasi u gjuajtën me armë

Katër persona janë arrestuar dje në Gjilan pasi që të njëjtit për shkaqe ende të panjohura ishin gjuajtur me armë zjarri në mes veti dje në orët e mbrëmjes dhe më pas me vetura ishin larguar nga ai lokacion.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante policore ku kanë gjetur dhe kanë konfiskuar 13 gëzhoja të fishekëve të dy llojeve kalibrash. Nga dy prej personave të dyshuar janë konfiskuar dy pistoleta dhe një fishek të cilat dyshohet se ishin përdorur në rast. Pas intervistimit me vendim të prokurorit katër personat e dyshuar janë dërguar në mbajtje për 48 orë.