Rrahen 4 persona, gjuajnë edhe me armë zjarri

Rrahen 4 persona, gjuajnë edhe me armë zjarri

Dje në Rahovec, janë rrahur katër persona ku njëri prej tyre ka ikur nga Policia e Kosovës ndërsa tre janë arrestuar.

“Janë arrestuar tre të dyshuarit meshkuj K/Shqiptar pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje me të dyshuarin tjetër i cili gjendet në arrati, janë rrahur mes vete dhe dyshohet se njëri prej tyre ka shtënë me armë zjarri. Në vendin ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar dy gëzhoja të armës, ndërsa nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës.

Rasti është në procedurë.