Arsenal armësh gjenden në Istog
Sharr Travel

Arsenal armësh gjenden në Istog

Policia njofton se dje në Istog në rrugën “Dëshmorët e Kombit” ka arrestuar një person.

Sipas Policisë gjatë bastisjes në shtëpinë e tij dhe objektet përcjellëse janë gjete dhe konfiskuar: dy pushkë të modifikuara, një pushkë ajrore, dy pistoleta njëra artizanale tjetra me gaz, një dylbi- optikë i pushkës së gjuetisë, 98 fishekë të armëve të zjarrit të kalibrave të ndryshëm, 77 gëzhoja të fishekëve të kalibrave të ndryshëm, një kuti me municion të pushkës ajrore si dhe 10 pjesë të mekanizmave të armëve.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.