Aksident trafiku në Graçanicë, humb jetën një person
Sharr Travel

Aksident trafiku në Graçanicë, humb jetën një person

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në Graçanicë.

Siç ka njoftuar policia e Kosovës, në rrugën “Patriark Pavle” në Graçanicë është raportuar për një aksident trafiku ku drejtuesi i automjetit mashkull Serb ka humbur kontrollin gjatë ngasjes dhe ka dalë jashtë rrugës, është përplasur në një beton.

Si pasojë e aksidentit drejtuesi i automjetit ka pësuar lëndime dhe është duke u trajtuar në spitalin e Graqanicës ndërsa pasagjeri mashkull serb ka humbur jetën.

Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.