Digjen dy shtëpi në Klinë

Digjen dy shtëpi në Klinë

Të enjten është raportuar se një person në fshatin Klinafc të Klinës, derisa kishte ndezur disa mbeturina, zjarri është zgjeruar dhe kishte përfshirë dy shtëpi të pa banuara.

Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri, njofton Klan Kosova.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.