I infektuari me coronavirus nuk izolohet, e arreston Policia

I infektuari me coronavirus nuk izolohet, e arreston Policia

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Podujevë.

Ai ishte i infektuar me COVID-19 dhe nuk i kishte respektuar masat parandaluese për vetizolim.

Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është inicuar lënda e rastit në procedurë të rregullt dhe i njëjti është urdhëruar të kthehet në vetizolim, njofton raporti 24 orësh i policisë.


MË SHUME NGA Kronikë e Zezë