Policia zë 24 migrantë nga Siria të fshehur në një kamion në Drenas

Policia zë 24 migrantë nga Siria të fshehur në një kamion në Drenas

Një rast i kontrabandimit me migrantë po raportohet të ketë ndodhur dje në Drenas.

Policia e Kosovës me anë të raportit 24 orësh, ka thënë se ka arrestuar katër persona, dy nga ta arab dhe irakian, pasi që në rimorkion e kamionetës së tyre janë gjetur 24 sirianë, shkruan lajmi.net.

24 sirianët kishin hyrë ilegalisht në Kosovë, me qëllim që të dalin në shtetet e BE-së.

Me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.