Ekzekutohet Lefter Zhidru në Elbasan

Ekzekutohet Lefter Zhidru në Elbasan

Forcat RENEA ekzekutuan 71-vjeçarin Lefter Zhidru në Elbasan.

Pas më shumë se 5 orësh negociata për t’u dorëzuar dhe tentativave për ta neutralizuar, RENEA e vrau të moshuarin.

Gjatë operacionit pati shkëmbim zjarri, njofton VizionPlus.

Pak çaste para se të vritej, ai qëlloi edhe një herë në drejtim të policisë. Pritet edhe konfirmimi zyrtar nga policia. Lefter Zhidru ishte me probleme mendore.