Vëllai rrah motrën në Prishtinë, ndihmohet nga njerka

Vëllai rrah motrën në Prishtinë, ndihmohet nga njerka

Një femër është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj dhe njerka.

Në raportin e Policisë së Kosovës, thuhet se ngjarja ka ndodhur të hënën rreth orës 20:17, në Prishtinë.

Tutje në raport thuhet se viktima ka pranuar tretman mjekësor nga lëndimet e  shkaktuara.

“Ankuesja femër kosovare raporton se është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj i dyshuari mashkull kosovar dhe njerka e saj e dyshuara femër kosovare duke i shkaktuar lëndime trupore për te cilat lëndime i është ofruar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport.