Tërmeti në Izmir, pas një muaji në spital ndërron jetë futbollisti shqiptar

Tërmeti në Izmir, pas një muaji në spital ndërron jetë futbollisti shqiptar

Tërmeti i 30 tetorit ishte tragjik për Izmirin ku u shënua dhjetëra viktima e mes tyre pati dhe shqiptarë.

Një tjetër lajm i hidhur bëhet e ditur nga “Shqiptarët e Bornovës” në Izmir. Një muaj pas tragjedisë ka humbur jetën në spital ish-futbollisti me origjinë shqiptare, Malik Tahirler.

“Shprehim ngushëllimet për familjen” shkruan mes të tjerash shoqata. Malik Tahirler me origjinë shqiptare, ndërkohë që nëna e tij humbi jetën nën rrënoja.


MË SHUME NGA Shqiptarët në Turqi