Nga Shqipëria drejt Italisë, kapet kamioni i mbushur me drogë

Nga Shqipëria drejt Italisë, kapet kamioni i mbushur me drogë

Një kamion i mbushur me drogë u kap në Brindisi të Italisë. Mjeti ishte nisur nga Shqipëria dhe drejtohej nga një shqiptar.

Lënda narkotike, sipas mediave fqinje, ishte fshehur mirë brenda kamionit dhe u desh ndërhyrja e shërbimit zjarrfikës për të prerë rimorkion e për të zbuluar drogën.

Hetimet nga ana e policisë italiane për destinacionin final dhe njerëzit e përfshirë vijojnë./vp

 

 


MË SHUME NGA Kronikë e Zezë