Vetaksident në Gjakovë, të lënduarit dërgohen në Emergjencë
Sharr Travel

Vetaksident në Gjakovë, të lënduarit dërgohen në Emergjencë

Në fshatin Skivjan të komunës së Gjakovës ka ndodhur një vetëakisdent me lëndime trupore.

Lajmi e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Gjakovës, Nysret Gjurkaj, teksa ka dhënë detaje.

Të lënduarit pas aksidentit me ndihmën e kalimtarëve të rastit janë dërguar në emergjencën e spitalit në Gjakovë dhe pas kontrollit mjekesor për shkak të lëndimeve të marra pasagjeri është dërguar në QKUK për shërim të mëtejshëm.

“Deri te aksidenti kishte ardhur derisa i dyshuari#1 kishte qenë duke vozitë automjetin e tij në rrugën Deçan –Gjakove dhe kur arrin në fshatin Skivjan KK-Gjakove pikërisht ne vend ku rruga ishte me kthesë, nga pakujdesia duke mos ju përshtatur shpejtësisë se lëvizjes pa pritmes e humb drejtimin mbi automjetin e ti dhe del nga rruga ne anën e djathtë të drejtimit të lëvizjes duke u rrokullisur me automjet”, njoftoi Gjurkaj.