Gjendet i vdekur një person në shtëpinë e tij në Zhegër të Gjilanit
Kronika

Gjendet i vdekur një person në shtëpinë e tij në Zhegër të Gjilanit

Një person i gjinisë mashkullore është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Zhegër të Gjilanit.

Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e tij, ndërsa trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML për obduksion.

Rasti në polici është hapur si “vdekje e dyshimtë”.

Njoftimi i plotë i policisë:

VDEKJE E DYSHIMTË /Zhegër-Gjilan 28.11.2021 – 16:00. Është raportuar se një mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij. Në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitë përkatëse dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.