Arrestohet një person në Gostivar, kapet me lëndë narkotike
Sharr Travel

Arrestohet një person në Gostivar, kapet me lëndë narkotike

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë njofton se gjatë ditës së djeshme është arrestuar një banor i Gostivarit pasi tek i njëjti është kapur kokainë.

“Dje (30-nëntor) rreth orës 07:40 në rrugën “Pançe Popovski” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë – Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë arrestuar 27-vjeçarin G.D. nga Gostivari, pasi që gjatë kontrollit të kryer ndaj tij dhe veturën e tij të tipit ,,Jaguar“ me targa të Shkupit, të cilin e drejtonte, janë gjetur kokainë”, thonë nga SPB-Tetovë.

Nga MPB thonë se pas zbardhjes dhe dokumentimit të çështjes kundër tij, do të vijojë parashtresa përkatëse në bazë të nenit 215 të Kodit Penal.