Sot mot me diell e pak vranësira
Foto: RTKlive
Kosovë

Sot mot me diell e pak vranësira

RTKlive

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik.

Kjo situatë barike do të krijoj kushte për mot të mirë, të kthjellët dhe me shumë orë me diell.

Sipas IHK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Indeksi UV në këto dy ditë të ardhshme parashihet të jetë në vlera të larta , pasi që rrezet e diellit do të jenë prezent pothuaj gjatë gjithë ditës.

Sa i përketë kushteve agrometeorologjike dhe biometeorologjike , do të jenë të mira , falë aktivitetit të mirë të elementeve dhe dukurive meteorologjike që ishin prezent ditëve të fundit.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa