Sulm seksual në Graçanicë, arrestohet një person
Foto: Ilustrim
Kronika

Sulm seksual në Graçanicë, arrestohet një person

Kimete Kasumi/ RTKlive

Një person është arrestuar në Graqanicë për veprën penale “Sulm seksual”.

Sipas policisë, i dyshuari është dërguar në mbajtje dhe nuk kanë dhënë detaje të tjera për rastin.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka sulmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.


APR
Romay Lift