Vjedhje  dhe vrasje e rëndë në tentativë, armëmbajtje pa leje
Kronika

Vjedhje  dhe vrasje e rëndë në tentativë, armëmbajtje pa leje

F.Sertolli / RTKlive.com

“Fsh. Llapushnik, Drenas 15.06.2022-21:30. Lidhur me rastin më 29.06.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale të lartëcekur, si dëshmi materiale gjatë kontrollit në shtëpinë ti janë seksutruar një pistoletë me 9 copë fishekë dhe një xhaketë”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës .

Po ashtu, sipas raportit, i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje .


MË SHUME NGA Kronika