Arrestohen disa persona nga Policia e Kosovës gjate 24 të fundit
Kronika

Arrestohen disa persona nga Policia e Kosovës gjate 24 të fundit

Shkurta Rrahmani / RTKlive

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovar, në rajonin e Prishtinës.

Në Rrugën B në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar për shkak se kishte këputur kabllot e rrymës si dhe kishte ndalur ujin në lokalin pronë e ankuesit mashkull kosovar. Sipas ankuesit ai dhe i dyshuari kishin pas mosmarrëveshje është me herët. Me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar ne mbajtje.

Po ashtu edhe një femër kosovare ka raportuar se bashkëshorti i saj mashkull  kosovar është duke ushtruar dhunë ndaj saj. Në lidhje me rastin është intervistuar edhe i dyshuari. Me urdhër të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt. 

Dhunë në familje ka pasur edhe në Gllogoc, ku është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar për shkak se kishte shkaktuar dhunë në familje ndaj bashkëshortes së tij, viktimës femër kosovare. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë. 


APR
Romay Lift