Malishevë, sulmohet me mjet të fortë një person
Kronika

Malishevë, sulmohet me mjet të fortë një person

V.Thaçi/RTKLive

Pas një mosmarrëveshje një person ka sulmuar fizikisht dhe me mjet të fortë një person tjetër.

Sipas raportit të policisë, bëhet e ditur se rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 11:00 në fshatin Lladroviq, të Malishevës.

Poashtu bëhet e ditur se viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, sipas raportit mjekësor lëndimet e viktimës janë të natyrës së rëndë.

“Pas një mosmarrëveshje i dyshuari mashkull kosovar ka sulmuar fizikisht dhe me mjet të fortë viktimën mashkull kosovar. Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, sipas raportit mjekësor lëndimet e viktimës janë të natyrës së rëndë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, bëhet e ditur në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.


APR
Romay Lift