Rrahu ish-bashkëshorten, arrestohet
Foto: RTK
Kronika

Rrahu ish-bashkëshorten, arrestohet

Emine Hoti/RTKlive

Një person është arrestuar në Gjilan të martën pasi dyshohet për dhunë në familje.

Siç njofton Policia ai dyshohet se ka sulmuar fizikisht ish-bashkëshorten e tij, derisa ajo ishte në orarin e punës.

“Gjilan 05.07.2022 – 13:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se përderisa viktima femër kosovare ishte në orarin e punës ishte sulmuar fizikisht nga ish bashkëshorti i saj”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Sipas Policisë të martën në Kosovë janë raportuar edhe katër raste të tjera të dhunës në familje; në magjistralen Ferizaj-Prishtinë, në Pejë, një në Malishevë dhe një tjetër në Mitrovicë.


MË SHUME NGA Kronika