Policia gjen në një veturë mbi 27 kilogramë marihuanë- Foto
Foto: Policia e Kosovës
Kronika

Policia gjen në një veturë mbi 27 kilogramë marihuanë- Foto

Kimete Kasumi/ RTKlive

Policia e Kosovës ka arrestuar një person për trafikim me narkotikë të martën në fshatin Mramor të Prishtinës.

Sipas njoftimit të policisë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, policia ka zbatuar operacionin policor në fshatin Mramor ku është ndaluar një veturë me targa vendore, në të cilën gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar 27.6 kilogramë substancë narkotike.

“Hetuesit policorë nga sektori qendror i Drejtorisë për Hetim e Trafikimit me Narkotikë, pas pranimit dhe trajtimit të një informate rreth trafikimit me narkotikë, sot, më 09.08.2022 ora 12:00, kanë zbatuar operacioni policor ‘goditja’. Në zbatim të operacionit policor, në fshatin Mramor të Prishtinës, është ndaluar një veturë me targa vendore. Policia, gjatë kontrollit të veturës të cilën e ngiste N.N., (viti i lindjes 1988, mashkull, kosovar), ka gjetur dhe konfiskuar 27 kg. e 600 gr., substancë që dyshohet të jetë marihuanë. Po ashtu janë sekuestruar edhe një veturë me targa vendore, 60 euro dhe 320 dinarë (monedha serbe). Për veprimet lidhur me rastin është lajmëruar prokurori i Shtetit pranë Prokurorisë Themelore në Prishtinë dhe me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake është kryer kontroll te shtëpia e të dyshuarit (në fshatin Badofc i Ri Graqanicë), por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Me vendim mbi ndalimin e personave nga ana e prokurorit, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit deri në 48 orë”, ka njoftuar policia.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.


MË SHUME NGA Kronika