Arrestohet i dyshuari për tentim dhunim të një gruaje në Fushë Kosovë
Foto:RTK
Kronika

Arrestohet i dyshuari për tentim dhunim të një gruaje në Fushë Kosovë

E.Hoti/RTKlive

Është arrestuar një person i dyshuar për tentim dhunim të një gruaje në Fushë Kosovë.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur më 21 shtator.

“Fushë Kosovë 21.09.2022 - 15:45. Pas një pune hetimore është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili me datë 21.09.2022 kishte kryer veprën e lartcekur ndaj viktimës femër kosovare”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Me  vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.


MË SHUME NGA Kronika