Trajneri i Meksikës: Tani ndryshon skenari
Qatar 2022

Trajneri i Meksikës: Tani ndryshon skenari

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Trajneri i Meksikës, Gerardo Martino ka komentuar barazimin kundër Polonisë.

 Meksikanët dhe polakët luajtën pa gola në kuadër të Grupit C në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

“Tani skenari ndryshon. Ndeshja e parë dukej vendimtare, por tani është e dyta”, tha Martino.

“Ishte më thelbësore të fitonim, por edhe Argjentina humbi pavarësisht si kishte luajtur. Penalltia ishte shansi i tyre i vetëm. Lojë ishte e vështirë. Ne pjesën e parë ne e merituam të fitonim, e dyta ishte e ekuilibruar”, theksoi ‘timonieri’ i Meksikës.


MË SHUME NGA Qatar 2022