Pele: Diego sigurisht që po buzëqesh tani
Qatar 2022

Pele: Diego sigurisht që po buzëqesh tani

rtsh

Legjenda e futbollit Pele` ka uruar Lionel Messin dhe Argjentinën për fitoren e Kupës së Botës, por edhe Kylian Mbappe për golat e tij në finalen e Katarit.

Në një mesazh të postuar në Instagram, Pele shkroi: "Sot futbolli vazhdoi të tregojë historinë e tij, si gjithmonë, në një mënyrë emocionuese. Messi fitoi Botërorin e tij të parë, ashtu siç e meritonte trajektorja e tij”.

“Miku im i dashur Mbappe shënoi katër gola në një finale. Çfarë dhuratë ishte të dëshmosh këtë spektakël për të ardhmen e sportit tonë. Dhe nuk mund të përgëzoj Marokun për fushatën e tyre të jashtëzakonshme. Është e mrekullueshme të shohësh Afrikën të shkëlqejë."

Më pas përfundimi i postimit: "Urime Argjentinë! Diego sigurisht që po buzëqesh tani", duke iu referuar Maradonës, i cili vdiq në vitin 2020, i cili udhëhoqi Argjentinën drejt titullit të botës në 1986.


MË SHUME NGA Qatar 2022